Uroczyste otwarcie strony www.labtestsonline.pl

2.8.2012

18 maja 2007 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie publicznej strony LabTestsOnline PL poświęconej badaniom laboratoryjnym. Otwarcie miało miejsce podczas Konferencji pod tytułem "Badania laboratoryjne w reformowanym systemie ochrony zdrowia w Polsce".

Honorowy Patronat nad Konferencją objął Minister Zdrowia Profesor Zbigniew Religa.

Symbolicznego kliknięcia strony LabTestsOnline PL dokonał Pan Roman Danielewicz Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia.

LabTestsOnline PL - Pierwsza publiczna strona poświęcona badaniom laboratoryjnym.

Uroczyste otwarcie LTO

Powstanie i wykonanie tego projektu nie byłoby możliwe bez merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia:

PTDL -Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej

PTM - Polskie Towarzystwo Mikrobiologiczne

KIDL- Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

MedTech Polska (dawniej IPDDL) - Członkowie stowarzyszenia MedTech Polska

EDMA/ Belgia - European Diagnostic Manufacturers Association

Engitel /Włochy - Web Master i Web Provider.

Z wielką przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce pierwszą publiczną stronę internetową poświęconą badaniom laboratoryjnym. Oddajemy w ręce społeczeństwa i profesjonalistów owoc unikalnego na skalę światową przedsięwzięcia w zakresie wiedzy o naszym zdrowiu. LabTestsOnline stworzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chemii Klinicznej (American Association for Clinical Chemistry) doczekało się lokalizacji na język polski.Współpraca wielu krajowych i zagranicznych organizacji oraz firm doprowadziła do powstania tego wyjątkowego dzieła. Stworzenia takiej strony internetowej w języku polskim ma na celu, aby informacje dotyczące badań laboratoryjnych, które często bywają trudne do zlokalizowania lub wyszukiwania stały się przeszłością. LabTestsOnline PL dedykowany jest nie tylko do środowiska medycznego, akademickiego, ale również stanowi źródło kompetentnych i bieżących informacji dla osób spoza obszaru medycyny jak pacjent i jego rodzina. Dynamika rozwoju wiedzy i technologii medycznych nie pozwala na stwierdzenie, że jest to dzieło kompletne. Proces uzupełniania i stałej aktualizacji będzie trwał bezustannie. Wszyscy uczestnicy tego projektu mają przekonanie,że LabTestsOnLine będzie dobrze służyło podniesieniu Jakości Życia.

Wszystkim uczestnikom tego projektu należą się serdeczne podziękowania.

Józef  L. Jakubiec

Dyrektor Generalny
MedTech Polska