Polska strona LTO

21.3.2017

LabTestsOnline PL- Pierwsza publiczna strona poświęcona badaniom laboratoryjnym

Szanowny Odbiorco Strony LabTestsOnline (LTO)!

Zanim wciągnie Cię surfowanie po naszym portalu należy Ci uzmysłowić, że będziesz korzystał z unikalnego na skalę światową przedsięwzięcia.

Serwis LabTestsOnline stanowi źródło rzetelnych i stale aktualizowanych informacji na temat diagnostyki laboratoryjnej. Został on przygotowany tak, aby pomóc pacjentom i ich opiekunom lepiej zrozumieć medyczne badania laboratoryjne stosowane w całym procesie opieki zdrowotnej, począwszy od badań przesiewowych, postawienia trafnej diagnozy, poprzez podjęcie właściwego leczenia, aż po monitorowanie stanu chorego i właściwego kierowania jego terapią. Ten wielokrotnie nagradzany serwis oryginalnie utworzony przez AACC (American Association for Clinical Chemistry) jest stale rozwijany na całym świecie we współpracy z towarzystwami naukowymi.

Skoncentrowany jest, na klinicznych badaniach laboratoryjnych i tematach związanych z tym zagadnieniem. Dedykowany jest nie tylko środowisku medycznemu - lekarzom wszystkich specjalizacji i diagnostom laboratoryjnym, ale przede wszystkim stanowi źródło kompetentnych i stale aktualizowanych informacji dla osób spoza obszaru medycyny.

Serwis LabTestsOnline stał się cennym narzędziem dla pacjentów w zdobywaniu wiedzy na temat badań laboratoryjnych, będącej kluczem do właściwego kierowania ich zdrowiem.

Portal LabTestsOnline jako projekt europejski ma również zalety przekraczania barier językowych. Aktualnie dostępnych jest 14 stron www na świecie w 12 wersjach językowych.

ROZWIĄZANIA MOBILNE W ZASIĘGU TWOJEJ RĘKI

Producentem strony LTO jest MedTech Polska (dawniej Izba Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej (IPDDL)).
Koordynatorem działań nad opracowywaniem wersji polskiej jest IPDDL oraz PTDL (Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej). PTDL jest również odpowiedzialne za jakość merytoryczną tekstów poświęconych testom. W zakresie diagnostyki bakteriologicznej i wirusologicznej wsparcia udziela PTM (Polskie Towarzystwo Mikrobiologiczne).

Partnerami w merytorycznym przygotowaniu lokalizacji i adaptacji dla polskiego odbiorcy zagadnień dotyczących chorób i ich uwarunkowań są wysokiej klasy specjaliści zarekomendowani przez AOTM.

Jesteśmy przekonani, że oddajemy w Państwa ręce nowoczesne i wygodne narzędzie, które będzie dobrze służyć w osiąganiu coraz lepszej Jakości Życia.