LabTestsOnline PL - otwarcie w dniu 18 Maja 2007 r.

30.4.2013

18 maja 2007 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie publicznej strony LabTestsOnline PL poświęconej badaniom laboratoryjnym.

Otwarcie miało miejsce podczas Konferencji pod tytułem"Badania laboratoryjne w reformowanym systemie ochrony zdrowia w Polsce".

Honorowy Patronat nad Konferencją objął Minister Zdrowia Profesor Zbigniew Religa.

Symbolicznego kliknięcia strony Lab Tests Online PL dokonał Pan Roman Danielewicz Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia.

Lab Tests Online PL - Pierwsza publiczna strona poświęcona badaniom laboratoryjnym

Uroczyste otwarcie LTO

Powstanie i wykonanie tego projektu nie byłoby możliwe bez merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia:

PTDL -Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej

PTM - Polskie Towarzystwo Mikrobiologiczne

KIDL- Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

IPDDL - Członkowie polskiej Izby Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej

EDMA/ Belgia - European Diagnostic Manufacturers Association

Engitel /Włochy - Web Master i Web Provider.

Z wielką przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce pierwszą publiczną stronę internetową poświęconą badaniom laboratoryjnym. Oddajemy w ręce społeczeństwa i profesjonalistów owoc unikalnego na skalę światową przedsięwzięcia w zakresie wiedzy o naszym zdrowiu. Lab Tests Online stworzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chemii Klinicznej (American Association for Clinical Chemistry) doczekało się lokalizacji na język polski.Współpraca wielu krajowych i zagranicznych organizacji oraz firm doprowadziła do powstania tego wyjątkowego dzieła. Stworzenia takiej strony internetowej w języku polskim ma na celu, aby informacje dotyczące badań laboratoryjnych, które często bywają trudne do zlokalizowania lub wyszukiwania stały się przeszłością. Lab Tests Online PL dedykowany jest nie tylko do środowiska medycznego, akademickiego, ale również stanowi źródło kompetentnych i bieżących informacji dla osób spoza obszaru medycyny jak pacjent i jego rodzina. Dynamika rozwoju wiedzy i technologii medycznych nie pozwala na stwierdzenie, że jest to dzieło kompletne. Proces uzupełniania i stałej aktualizacji będzie trwał bezustannie. Wszyscy uczestnicy tego projektu mają przekonanie,że LabTestsOnLine będzie dobrze służyło podniesieniu Jakości Życia.

Powstanie i wykonanie tego projektu nie byłoby możliwe bez merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia:

Wszystkim uczestnikom tego projektu należą się serdeczne podziękowania.

Józef  L. Jakubiec
Dyrektor Generalny
Izba Producentów i Dystrybutorów
Diagnostyki Laboratoryjnej